04/01/2020 19:00 2. SKL člani 2019/2020 2 40'

KK CELJE1921258073Win

Rekapitulacija

..

HRASTNIK – CELJE 68:73 (18:19, 22:21, 15:25, 13:8)

Hrastničani so po treh uvodnih porazih v sredo naskakovali še peto zaporedno zmago. Tokrat jim je nasproti stalo moštvo Celja, ki je v soboto v samem zaključku tekme izgubilo proti Trotom. V precej izenačeni prvi četrtini so si minimalno prednost priigrali Celjani, ki so ta del igre dobili z 18:19. Tudi v drugi četrtini smo lahko spremljali lepo igro na obeh straneh, a si nobenemu izmed moštev ni uspelo priigrati večje prednost. Hrastnik je kar nekajkrat povedel za štiri (na koncu tudi njihovo najvišje vodstvo na tekmi), a so se gostje vsakič znova hitro vrnili v igro, moštvi pa sta bili ob polčasu poravnani (40:40). Varovanci Uroša Grešaka so precej agresivneje odprli drugi polčas ter po obeh zadetih prostih metih Matica Pergerja povedli za sedem (40:47). Popuščali niso niti v nadaljevanju, izkušeni Miloš Miljković pa je ob pisku sirene s polaganjem prednost pred zadnjimi desetimi minutami povišal na deset točk (55:65). Hrastnik se je po seriji 13:2 dobre tri minute in pol pred koncem znova povsem približal (68:70), skoraj pet minutni post Celjanov brez dosežene točke pa je prekinil Miljković z zadetim prostim metom za 68:71. V zadnjih treh minutah Hrastnik ni mogel doseči koša in zmago je odšla v Celje. Pri domačih je najboljšo tekmo letos odigral Nik Gregorčič z 19 točkami in devetimi skoki (met iz igre 9/10), a ni imel prave pomoči soigralcev, poznala pa se je tudi odsotnost Žige Habata. Prvi strelec gostov je bil Rene Žvan z 16 točkami, pravo dominacijo pod košema pa je prikazal Miloš Miljković, ki je ob 15 doseženih točkah zbral še kar 18 skokov.

..

KK HRASTNIK

Time played PTS REB AST STL BLK FGM FGA FG% 3PM 3PA 3P% FTM FTA FT% OFF DEF TO PF PlusMinus EFF