30/11/2019 20:30 2. SKL člani 2019/2020 9 40'

KK PORTOROŽ27181228085Loss
KK HRASTNIK21212519086Win

Rekapitulacija

PORTOROŽ – HRASTNIK 85:86 (27:21, 18:21, 12:25, 28:19)

Portorož je v zadnjem srečanju devetega kroga 2.SKL gostil vroči Hrastnik, ki je po uvodnih dveh porazih našel formo in le enkrat izgubil na zadnjih šestih srečanjih. Zaradi poškodb pri Portorožu znova nista zaigrala Nejc Zupan in Aleksa Kojadinović. Po boljšem začetku Hrastnika so domači prvo četrtino na krilih Alena Katonarja in Luke Rožanca zaključili z delnim izidom 14:2 in povedli s šestimi točkami razlike (27:21). Portorož je po košu in še zadetem prostem metu zaradi osebne napake Žige Bahorja v 16. minuti srečanja povedel za 12 točk (42:30), toda gostje so se vrnili v igro in rezultat do polčasa znižali le na tri točke zaostanka (45:42). Hrastnik je v tretji četrtini odlično igral v obrambi in si po polaganju Dejan Bunčiča pred zadnjo četrtino priigral 10 točk prednosti (57:67). Gostje so še dobre štiri minute pred koncem vodili za deset točk, domači pa so z agresivno igro v obrambi to razliko v dveh minutah igre uspeli izničiti in izid ponovno izenačiti (78:78). Sledila je napeta končnica, ki se je razpletla v zadnjem napadu. 42 sekund pred koncem srečanja je Luka Rožanc zadel za vodstvo Portoroža s 83:82. Adin Kavgić je v naslednjem napadu storil osebno napako nad Dejanom Bunčičem, ki pa je zadel le en prosti met (83:83). V naslednjem napadu je bil na črti prostih metov dvakrat uspešen Sebastjan Borse in domače povedel v vodstvo za dve točki (85:83). S takšnim rezultatom se ni strinjal Klemen Požin, ki je v zadnjem napadu prevzel odgovornost v svoje roke in zadel odločilno trojko za zmago. Pri domačih je 23 točk in 10 skokov dosegel Alen Katonar, 20 točk, pet skokov in štiri asistence pa je dodal Luka Rožanc. Glavni junak gostov Klemen Požin je dosegel 24 točk, ob tem pa je bilo nad njim storjenih še osem osebnih napak, 19 točk za šesto letošnjo zmago Hrastnika pa je dodal Matic Babič.

KK PORTOROŽ

# Igralec Time played PTS REB AST STL BLK FGM FGA FG% 3PM 3PA 3P% FTM FTA FT% OFF DEF TO PF PlusMinus EFF