Zmaga Portoroža v Sežani 80-71

V 6. kolu 2. SKL so si naši člani priigrali še pet zmago.
V na trenutke raztrgani igri sta bila nasprotnika večji del tekme izenačena in sta se izmenjevala v vodstvu.
V zaključku 3/4 je uspel Portorožu prvi pobeg - bilo je 51-62.
Ko je v zadnji četrtini izgledalo, da se je tehnica nagnila na stran Portoroža, so domačini z agresivno igro prislili portorožane v slabe zaključke akcij in so se približali v 37. minuti na 71-73.
Do konca tekme niso bili več uspešni, tako da se je tekma zaključila z zasluženo zmago Portoroža 71-80 .
Najboljši posameznik tekme je bil Tim Škerbec (efektivnost 24), uspešno mu je asistiral center Nemanja Šćekič, ki je zabeležil dvojni dvojček ( 20 točk, 12 skokov za efektivnost 20) .
Najboljši portoroški strelec sezone Andraž Rogelja je tekmo igral s poškodbo stegenske mišice, kar se mu je tudi poznalo pri metu , saj je zadel le 2 meta od 16 poskusov.
Met za 3 točke je bila tokrat šibka točka Portoroža , zadeli so le 4 trojke iz 20 poskusov (20%), na nasprotni strani so bili sežančani uspešnejši za 3 točke - 8 trojk iz 17 poskusov ( 47%).
Najboljši posameznik pri sežančanih je bil Aljaž Stopar , dosegel je dvojnega dvojčka ( 27 točk in 10 skokov).
Portorož je dobil boj pod koši , centra Sežane ( Jogan, Lisica) sta dosegla le 3 točke, medtem ko pa sta centra Portoroža ( Šćekić in Kojadinović ) dosegla skupaj 28 točk, še 18 jih je dodal Škerbec, ki je igral na poziciji 4/5.

V ostalih tekmah so slavili Troti v Škofji Loki in prizadejali prvi poraz domačinom v letošnjem prvenstvu.
Konstantno formo drži Postojna ki je z zmago v Gorici vknjižila 5 zmago in je skupaj s LTH Castings, Troti in Portorožom pri rezmerju 5 zmag in 1 poraz.
Presenetljiv visok poraz so doživeli celjani v Litiji, močno igralsko okrepljena Ilirija je pričakovano ugnala Medvode.