Pomembna zmaga članov proti Litiji

Po dveh tednih brez ligaških tekem in po karanteni zaradi Covid-19 infekcij so portorožani gostili močno okrepljeno zasedbo Litije , ki je v dosedanjem delu prvenstva vknjižila 3 zmage in dva poraza.
Portorož je nastopil brez bratov Cvetičanin , Katonarja, Kavgiča in Žikoviča .

Kljub odsotnim igralcem je preostala zasedba Portoroža zaigrala odlično in zasluženo zmagala 89:79 ( 19:19, 22:13, 24:35, 24:12). Pot do zmage je bila zelo težka, saj je Litija imela odlično strelsko razpoloženega veterana Dragana Pušiča , ki je vztrajno polnil koš domačinov in obstal pri 29 točkah. Prva četrtina se je končala z neodločenim izidom 19:19.
V drugi četrtini so domačini zaigrali consko obrambo in si priigrali 9 točk naskoka 41:32.
V drugem polčasu so se gostje razigrali in zadevali iz vseh pozicij , tretjo četrtino so dobili za 11 točk in bili pred zaključnimi 10 minutami v prednosti 65:67. V zadnji četrtini je najprej zadel Radanovič za 2 točki ob osebni napaki Kotarja , Rade je zadel tudi dodatni prosti met in Portorož je bil zopet v prednosti 68:67. Gostje so dosegli 4 točke zapored in ponovno povedli z izidom 68:71. Zatem je sledila serija domačinov (13-0) z zaporednimi koši Vogrina, Škerbca, Krmaca in Rogelje do izida 71:61 , tako je 5 minut do konca tekme izgledalo , da bodo domačini lahko odigrali bolj mirno končnico. Vendar se gostje niso predajali in 3:15 do konca tekme s košem Pušiča zmanjšali na 83:79. V naslednjem napadu je Rogelja zadel zelo pomembno trojko za 86:79. Sledile so nervozne minute brez košev, nakar je 45 sekund pred koncem Rogelja, najprej z ukradeno žogo in nato s košem iz protinapada postavil končni izid 89:79.

Najboljši strelci pri domačinih Rogelja 28, Škerbec 22 in Radanović 15, Rogelja je imel še 11 skokov za dvojnega dvojčka ter 6 asistov. Ostali strelci: Miklavčič 11, Krmac 5, Jovanović 2, Vogrin 2, Hodžić 4.

Pri gostujoči ekipi: Pušič 29, Strel 13, Novak 8, Zadnik 8, Zagorc 6, Kotar 4, Štemberger 5, Korman 4, Husičić 2.