30/11/2019 19:00 2. SKL člani 2019/2020 9 40'

KD LJUBLJANA24111512062Loss
KD POSTOJNA23171828086Win

Rekapitulacija

LJUBLJANA – PVC NAGODE POSTOJNA 62:86 (24:23, 11:17, 15:18, 12:28)

Postonjčani so v Ljubljano prišli na krilih visoke zmage proti Portorožu. Tekmo so boljše začeli domači, ki so po trojki Jakoba Stražarja povedli s 15:9. Favorizirani gostje so v nadaljevanju dvignili nivo igre in po košu Erika Kralja prvo četrtino zaključili z minimalnim zaostankom (24:23). Po izenačenih prvih petih minutah druge četrtine je pričela do izraza prihajati individualna kvaliteta gostov, ki so prvi polčas dobili za pet točk (35:40). Domači so se dobro upirali tudi v tretji četrtini, v zaključku tega dela igre pa si je Postojna le uspela prvič na srečanju priigrati dvomestno prednost (48:58). Razlika je v zadnjih desetih minutah le še naraščala, gostje pa so tekmo po dobri borbi mladeničev Ljubljane zanesljivo pripeljali do konca. Odlično predstavo v vrstah Postojne je prikazal Klemen Muha, ki je zbral 25 točk in osem skokov, pod košem pa je dominiral Gregor Jakhel Kolarevič z 17 točkami in 14 skoki. Prvi strelec domačih je bil Žiga Grobovšek s 15 točkami, David Križanič pa je dodal 10 točk in 13 skokov.